Forskere ved Kreftregisteret

Vår forskning spenner seg over en rekke fagområder innen kreftfeltet. Her finner du oversikt over Kreftregisterets forskere.

Generelt om spørsmål til Kreftregisteret

Kreftregisteret er en forskningsinstitusjon. Våre fagfolk tar derfor ikke spørsmål om diagnostisering, utredning, behandling og oppfølging fra pasienter eller deres pårørende.

Spørsmål om dette skal rettes til egen fastlege, behandlende institusjon eller Kreftlinjen

Forskere (alfabetisk)KontaktinformasjonVitenskaplige publikasjoner

Andreassen, Bettina Kulle
Forsker  

B.K.Andreassen@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 82

Høyoppløselig bilde

Andreassen, Trude
Stipendiat  

Trude.Andreassen@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 40

Høyoppløselig bilde

Berstad, Paula
Forsker  

Paula.Berstad@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 35

Høyoppløselig bilde

Botteri, Edoardo
Forsker  

Edoardo.Botteri@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 80

Høyoppløselig bilde

Ellingjord-Dale, Merete
Post doc  

Merete.Ellingjord-Dale@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 17

Høyoppløselig bilde

Enerly, Espen
Forsker  

espen.enerly@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 00

Høyoppløselig bilde

Gislefoss, Randi
Forsker

randi.gislefoss@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 85

Høyoppløselig bilde

Grimsrud, Tom K.
Overlege

tom.k.grimsrud@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 52

Høyoppløselig bilde

 

Grotmol, Tom
Overlege

tom.grotmol@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 29

Høyoppløselig bilde

 

Haldorsen, Tor
Forsker

tor.haldorsen@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 07

Høyoppløselig bilde

 

Hansen, Bo Terning
Forsker

bo.terning.hansen@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 39

Høyoppløselig bilde

Hartmann-Johnsen, Olaf Johan
Stipendiat

olaf.johan.hartmann-johnsen@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 83

 

 

Hoff, Geir
Forsker

geir.hoff@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 90

Høyoppløselig bilde

 

 

Hofvind, Solveig
Seksjonsleder

solveig.hofvind@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 28

Høyoppløselig bilde

 

 

Johannesen, Tom Børge
Overlege
Nestleder
Registeravdelingen
Leder
Medisinsk faggruppe

tom.borge.johannesen@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 16

Høyoppløselig bilde 

PubMed

Kirkøen, Benedicte
Stipendiat  

Benedicte.Kirkoen@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 49

Høyoppløselig bilde

 

Kjærheim, Kristina
Overlege
Nestleder
Forskningsavdelingen

kristina.kjaerheim@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 77

Høyppløselig bilde 

 

Knudsen, Markus
Stipendiat  

Markus.Knudsen@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 88

Høyoppløselig bilde

 

Langseth, Hilde
Forsker
Leder
Gruppe for biobank basert forskning - Janus serumbank

hilde.langseth@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 31

Høyoppløselig bilde 

 

Larsen, Inger Kristin
Forsker

inger.kristin.larsen@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 37

Høyoppløselig bilde 

Lönnberg, Stefan
Masseundersøkelsen mot livmorhalskreft (60%)

stefan.loennberg@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 12

Høyoppløselig bilde 

Moshina, Nataliia
Stipendiat  

Nataliia.Moshina@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 77

Høyoppløselig bilde

 

 

Møller, Bjørn
Avdelingsleder
Registeravdelingen

bjorn.moller@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 63

Høyoppløselig bilde

 

Nilssen, Yngvar
Stipendiat
Registeravdelingen Forskningsseksjonen

yngvar.nilssen@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 03

 

Nygård, Jan F.
Avdelingsleder
Registerinformatikkavdelingen

jan.nygard@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 10

Høyoppløselig bilde
 

  
 

Nygård, Mari
Overlege
Leder
Gruppe for HPV-basert epidemiologisk forskning

mari.nygard@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 51

Høyoppløselig bilde

   

Paulsen, Torbjørn
Forsker (Bistilling)

torbjorn.paulsen@kreftregisteret.no

Telefon: 

Høyoppløselig bilde 

Ranheim, Kristin Randel
Stipendiat  

Kristin.Ranheim.Randel@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 89

Høyoppløselig bilde

Rounge, Trine
Forsker

Trine.Rounge@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 34

Høyoppløselig bilde

 

Robsahm, Trude Eid
Forsker

trude.eid.robsahm@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 32

Høyoppløselig bilde 

Schult, Anna Lisa
Stipendiat

Anna.Schult@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 94

Høyoppløselig bilde

PubMed

Katrine Damgaard

Skyrud, Katrine Damgaard
Stipendiat 

katrine.damgaard@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 65

 

 

Stenehjem, Jo
Stipendiat

jo.stenehjem@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 86

Høyoppløselig bilde  

Strand, Trond-Eirik
Forsker

trond-eirik.strand@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 54

Høyoppløselig bilde 

 

Tretli, Steinar
Forsker  

steinar.tretli@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 84

Høyoppløselig bilde 

Ursin, Giske
Direktør

giske.ursin@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 87 01

Høyoppløselig bilde
 

Weiderpass, Elisabete
Overlege
Avdelingsleder
Forskningsavdelingen
Leder
Gruppe for etiologisk forskning

elisabete.weiderpass@kreftregisteret.no

Telefon: 22 92 88 09

Høyoppløselig bilde

 

Åsli, Linn Merete
Stipendiat

linn.merete.asli@kreftregisteret.no

Telefon:  22 92 87 91
 

Høyoppløselig bilde